fbpx Skip to content

Ogromnym wyzwaniem podczas pandemii koronawirusa stała się nie tylko troska o nasze zdrowie, lecz również wykonywanie pracy zdalnej. Na zaproszenie Huawei Polska Majka, CEO Leżę i Pracuję, wzięła udział w debacie zorganizowanej przez Wirtualną Polskę.

 

Czy lubimy pracować zdalnie?

CBRE i Grafton Recruitment zbadały zapotrzebowanie pracowników na wykonywanie pracy zdalnej po powrocie do biura. Aż 86 proc. ankietowanych chciałoby pracować zdalnie, a ponad połowa uważa, że wykonywanie zawodowych obowiązków w domowym zaciszu, wpływa na ich efektywność. Według ekspertów, gdy skończy się okres pandemii, nawet co trzeci pracownik może pozostać w trybie pracy zdalnej.

Praca zdalna dla wielu Polaków jest dziś koniecznością. Z jakimi wyzwaniami się wiąże i czy wykonywanie pracy w formule home office stanie się naszą codziennością? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy debaty Huawei: Justyna Jasiewicz, Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Ministerstwie Cyfryzacji, Monika Fedorczuk, ekspertka ds. rynku pracy w Konfederacji Lewiatan, Monika Fedorczuk, ekspertka ds. rynku pracy w Konfederacji Lewiatan,  Małgorzata Zakrzewska, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Play, Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska oraz Majka Lipiak, prezes Fundacji Leżę i Pracuję.

Debatę w formie video oraz jej fragmenty w formie pisanej znajdziecie w serwisie Money.pl.

 

Leżę i Pracuję – niepełnosprawni pełnosprawnymi pracownikami

Pandemia zmusiła miliony osób na całym świecie do wykonywania pracy zdalnej. Dla większości z nich to była tylko chwilowa zmiana, spowodowana zagrożeniem koronawirusem. Ale są osoby, dla których praca zdalna to jedyna szansa na podjęcia jakiejkolwiek działalności zawodowej. Tylko w Polsce żyje około 7 mln osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami,  z czego prawie ⅓ to osoby z poważnymi ograniczeniami sprawności. Niestety, jak podają badania GUS – tylko co trzecia, a nawet czwarta pracuje.

W Leżę i Pracuję zatrudniamy osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności ruchowej. Jesteśmy pierwszą w Polsce agencją marketingową, która powstała po to, by dawać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową. Od samego początku istnienia organizacji pracujemy całkowicie zdalnie.

Mamy copywriterów, twórców stron www czy grafików. Dla większości ludzi home office nie jest naturalnym środowiskiem pracy – dla nas wręcz przeciwnie! Dla osób z niepełnosprawnościami jest to jedyna szansa na zawodową aktywność. Tylko w ten sposób możemy zmienić swoje życie i poczuć, że wnosimy do społeczeństwa coś wartościowego.

Współczynnik aktywności zawodowej dla osób z niepełnosprawnością jest 3 razy niższy niż dla osób pełnosprawnych. Chcemy to zmienić, a jednocześnie nie jesteśmy w stanie dać pracy wszystkim, którzy tego potrzebują. Dlatego pracujemy nad innowacyjnym i unikatowym projektem Zdalniacy – platformą do łączenia pracodawców z kandydatami do pracy zdalnej. 


Dowiedz się więcej o Zdalniakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *