fbpx Skip to content

27 czerwca 2020 odbyła się gala wręczenia statuetek „Bizneswoman Roku 2019”. Konkurs co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów i środowiska biznesowego. Organizowano go już po raz jedenasty, a jego celem jest wzmocnienie roli kobiet w świecie biznesu. W kategorii działalność społeczna zwyciężyła nasza kapitan zespołu, czyli Prezeska Leżę i Pracuję Majka Lipiak.  I tak się cudownie złożyło, że mamy swoją Bizneswoman Roku.  #duma

Konkurs Bizneswoman Roku

To była już jedenasta edycja konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, który nagradza kobiety działające w biznesie, nauce i kulturze oraz wyróżnia mężczyzn wspierających różnorodność i równość płci. Od początku doceniane w nim są kobiety realizujące ambitne projekty zawodowe. Finalistki, a następnie laureatki wybiera Jury składające się z kobiet i mężczyzn reprezentujących największe firmy w Polsce i na świecie pod przewodnictwem Dr Ireny Eris. To grono osób z różnymi doświadczeniami co pozwala na dokonanie najlepszego wyboru.

W konkursie przyznawane są także nagrody w kategoriach otwartych: Biznes Roku, Startup Roku, Pomysł na Start / Biznes Lokalny, Liderka w Nowych Technologiach oraz Działalność Społeczna. 

 

Gala wręczenia statuetek „Bizneswoman Roku”

 

Majka z nagrodą

(Foto: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką. Na zdjęciu szczęśliwa Majka w błyszczącej sukni dzierży w dłoni statuetkę Bizneswoman Roku. Towarzyszy jej elegancki jegomość w białym smokingu.)

W kategorii Działalność Społeczna zwyciężyła Majka Lipiak. Statuetkę „Bizneswoman Roku” w tej kategorii wręczał Majce wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich — Radosław Kędzia. 

Warto wspomnieć, że Huawei Polska niedawno przystąpiło do Partnerstwa na Rzecz Dostępności, inicjatywy w ramach rządowego programu Dostępność+. To kontynuacja działań firmy na rzecz wyrównywania szans dla wszystkich obywateli. Program ma ułatwić osobom z grup wykluczonych tj. osobom z niepełnosprawnościami dostęp w obszarze technologii. 

Dla nas statuetka z rąk Pana Radka to podwójny powód do radości, ponieważ wspólnie z Huawei Polska właśnie ruszamy z naszym najnowszym projektem Zdalniacy. Jego celem jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami.  Chcemy ułatwić kandydatom z niepełnosprawnościami znalezienie pracy, a pracodawcom wyszukiwanie pracowników, którzy mimo swoich niedoskonałości są równie zdolni i atrakcyjni na rynku pracy, jak osoby sprawne. Wiemy to z doświadczenia. 

„Jestem pod ogromnym wrażeniem inicjatywy agencji Leżę i Pracuję. Dzięki takim działaniom wszyscy mamy szansę dostrzec osoby z niepełnosprawnościami i zobaczyć, jak ich talenty mogą być wykorzystane na rynku pracy. Integracja osób z niepełnosprawnościami, szacunek, akceptacja, poczucie wspólnoty i przeciwdziałanie wykluczeniom – są bardzo bliskie wartościom naszej firmy. Ludzie, którzy tworzą „Leżę i Pracuję” w niezwykły sposób pokazują, że największe bariery często znajdują się głównie w naszych głowach”. – Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich

Tegoroczna gala wręczenia statuetek „Bizneswoman Roku” odbyła się w prawdziwie hollywoodzkim stylu. Laureatki były ubrane w piękne, błyszczące suknie, a mężczyźni w eleganckie smokingi. Zaproszeni goście stąpali po czerwonym dywanie, a błyskom fleszy nie było końca. Zresztą zobaczcie sami:


Laureatki kategorii otwartych

Wśród nagrodzonych projektów z kategorii otwartych znalazły się między innymi kraftowe herbaty w ekologicznych opakowaniach. UVERA, która w odróżnieniu od standardowych filtrów UV nie niszczy morskiego ekosystemu. Ekologiczne poduszki i pufy z łusek, zbóż i ziaren. Metoda diagnostyczna umożliwiająca wczesne wykrywanie urazów mięśni miednicy, często towarzyszących naturalnym porodom. Router udostępniający szybki internet w 144 krajach. Jak można zauważyć grono nagrodzonych kobiet, w którym znalazła się nasza Pani Prezes, jest dość wybitne. Poznajcie fantastyczne kobiety, które zmieniają polski biznes.  Oto pełna lista laureatek kategorii otwartych:

Biznes roku

Firma — przychód powyżej 10 mln. zł: Anna Krajewska, Salad Story

Pomysł zakłada dostęp do smacznego, ale jednocześnie dobrze zbilansowanego i zrobionego z najlepszych składników jedzenia w przystępnej cenie. Obecnie sieć liczy 45 lokali.

Firma — przychód poniżej 10 mln. zł: Monika Kowal, SOTI Natural

SOTI Natural to kraftowe herbaty w wygodnych, ekologicznych opakowaniach. To jedyny na świecie napój, który posiada 340 mg antyoksydantów powstałych w wyniku procesu parzenia liści herbaty. Produkt ma właściwości prozdrowotne. 

START-UP roku

W tej kategorii Jury po raz pierwszy przyznało ex aequo dwie nagrody:

Katarzyna Borycka-Kiciak, OASIS Diagnostics

OASIS Diagnostics rozwija nową innowacyjną metodę diagnostyczną ONIRY, dzięki której możliwe będzie wczesne wykrywanie urazów mięśni miednicy, często towarzyszących porodom siłami natury. 

Katarzyna Przybył, XOXO Solutions

XOXO to szybki dostęp do Internetu w 144 krajach z całego świata. Bez żadnej konfiguracji, przy przekraczaniu granicy router przełącza nas do najmocniejszego, lokalnego operatora. XOXO WiFi uniezależnia użytkowników od wolnego, hotelowego WiFi i publicznych hotspotów. 

Pomysł na start / biznes lokalny

Nagroda główna: Justyna Borska, JAMINO LDT

Firma zajmuje się tworzeniem naturalnych poduszek, puf, akcesoriów i zabawek wypełnionych łuskami zbóż, ziołami oraz ziarnami. Marka I Love Grain wykonuje swoje produkty w Polsce i zgodnie z polityką zero waste.

Wyróżnienie: Julia Święch i Weronika Zimny z Agencji OGIEŃ

Liderka w nowych technologiach

Nagroda główna: Magdalena Jander, Uvera

UVERA jest fuzją innowacji, kreatywności oraz interdyscyplinarnego podejścia do ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym UVA-UVB-UVC. Misją firmy jest dostarczenie naturalnych i bezpiecznych substancji kosmetycznych chroniących przed promieniowaniem słonecznym, które jednocześnie zmniejszają negatywny wpływ na środowisko. 

Wyróżnienie: Annie Ogar, Insignes Labs

Konkurs „Bizneswoman Roku” to najstarsza i największa w Polsce inicjatywa, która do tej pory nagrodziła 90 przedsiębiorczych osób. Dziękujemy Sukces Pisany Szminką za to wspaniałe wyróżnienie dla Majki i za popularyzację przywództwa Kobiet. 

 

Majka przed kamerą

(Foto: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką. Na zdjęciu uśmiechnięta Majka siedzi na krześle. Przed nią klaps filmowy z napisem: Leżę i Pracuję. Kamera! Akcja!)

Tytuł „Bizneswoman Roku” w kategorii działalność społeczna to ogromny zaszczyt zarówno dla Majki, jak i dla całego zespołu Leżę i Pracuję. To też wyzwanie i zobowiązanie, by naszą organizację rozwijać w możliwie jak najbardziej zrównoważony sposób. 

Cieszymy się razem z Majką z osiągniętych sukcesów, jesteśmy z niej bardzo dumni i nadal zamierzamy zmieniać świat na lepsze.

Stay tuned!