Dwa miliony Polaków są uwięzione w domach ze względu na swoją niepełnosprawność ruchową. To ludzie, którzy podobnie jak każdy z nas, chcieliby uczestniczyć w życiu społecznym, zawodowym i towarzyskim. Mamy realny wpływ na poprawę jakości ich życia. Możemy dać im szansę, którą są Zdalniacy! 

Dlaczego to ważne?

Zdalniacy budują środowisko, w którym managerowie HR, przedsiębiorcy, przedstawiciele sektora publicznego i administracji oraz osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą się spotkać, połączyć i rozpocząć współpracę. 

2 464 800

2 464 800

tyle osób mieszkających w Polsce doświadcza poważnego ograniczenia sprawności

3X mniej

3X mniej

współczynnik aktywności zawodowej dla osób z niepełnosprawnością jest prawie 3 razy niższy niż dla osób pełnosprawnych

180

180

osób zgłosiło się w czasie jednego procesu rekrutacyjnego do pracy w agencji Leżę i Pracuję. Nie możemy zatrudnić wszystkich tych osób, ale chcemy im pomóc znaleźć pracę. 

Nieskończone korzyści

Nieskończone korzyści

z zatrudnienia osób z niepełnosprawnością ruchową

Szukasz zdalnych, a przede wszystkim zdolnych pracowników?

Jak to działa?

Dla osób, które szukają
pracy:

 • szukam-pracy3
  Dołączasz do Zdalniaków

  Robisz test dopasowania sprawdzamy do jakich stanowisk pasujesz
  i jak możesz podnieść swoje kompetencje

 • szukam-pracy3
  Otrzymujesz wskazówki do nauki i rozwoju kompetencji 

  Dostajesz wsparcie mentora i naszej Zdalnej społeczności 

 • szukam-pracy3
  Łączymy Cię z pracodawcą (rozmowa kwalifikacyjna)

  Pomagamy Ci wdrożyć się w nową rolę i zadania

 • szukam-pracy3
  Zaczynasz pracę

  Dajemy Ci wsparcie tak długo, jak to będzie potrzebne

Dla osób, które szukają pracowników:

 • szukam-pracownika3
  Dołączasz do Zdalniaków

  Wypełniasz test, który opisuje stanowisko pracy My sprawdzamy zgodność oczekiwań. Wypuszczamy Twoją ofertę do Zdalniaków

 • szukam-pracownika3
  Szukamy właściwych kandydatów 

  Łączymy Cię z kandydatem, który w pełni odpowiada stanowisku pracy

 • szukam-pracownika3
  Podpowiadamy, jak pracować zdalnie z kandydatem

  Pomagamy przygotować narzędzia i stanowisko pracy kandydata

 • szukam-pracownika3
  Zatrudniasz kandydata

  Dajemy Ci wsparcie tak długo, jak to będzie potrzebne

Pracujemy nad raportem o osobach z niepełnosprawnościami na rynku pracy – zapisz się, by dowiedzieć się o efektach w pierwszej kolejności

 Co robią Zdalniacy?

Rekrutują

Rekrutują

Znajdujemy najlepszego pracownika na utworzone w Twojej organizacji stanowisko pracy zdalnej

Podpowiadają

Podpowiadają

Wskazujemy stanowiska pracy dopasowane do umiejętności kandydata. Opracowaliśmy specjalne narzędzie w formie testu – skorzystaj z niego. 

Edukują

Edukują

Wspieramy proces wdrożenia pracownika. Wskazujemy, jak podnosić kwalifikacje zawodowe. Dzielimy się doświadczeniem i uczymy nowych kompetencji. 

Łączą

Łączą

Tworzymy przyjazne środowisko, w którym pracodawcy i kandydaci mogą się spotkać i omówić wspólne cele. Zależy nam na odczarowaniu słowa “niepełnosprawność”

Zmieniają sposób myślenia

Zmieniają sposób myślenia

Wierzymy, że zmiana myślenia prowadzi do zmiany sytuacji. Dlatego wpływamy na wyobrażenia i stereotypy związane z rynkiem pracy osób z niepełnosprawnością ruchową. To pierwszy krok do zmian systemowych! 

Mają wpływ

Mają wpływ

Nasze badania potwierdzają, że Zdalniacy pozytywnie stymulują rynek pracy. Kandydaci chętniej aplikują na tworzone stanowiska, a pracodawcy otwierają się na nowe wyzwania i mobilizują do przemodelowania warunków zatrudnienia. Wszyscy zyskują!  

Skąd się wzięliśmy?

Zdalniacy powstali w głowie Majki Lipiak (CEO Leżę i Pracuję), która szukała sposobu na znalezienie pracy dla osób zgłaszających się do naszej agencji. Nie mogliśmy zatrudnić 150 osób. Ale pomyśleliśmy, że przecież wystarczy, jeśli 150 pracodawców zatrudni jedną osobą z niepełnosprawnością. Zaczęliśmy działać. 

Zdalniacy to pomysł opierający się na koncepcji podobnej do portalu… randkowego. Podobnie jak tam, algorytm na podstawie dziesiątek pytań dopasowuje do siebie dwie osoby, które wykazują idealną zgodność charakterów i przekonań. Skorzystaliśmy z tej inspiracji, by dopasować do siebie cele, oczekiwania i kompetencje pracodawców i kandydatów!

zdalniacy-9
zdalniacy-8

Dołączyła do nas Karolina Rojek, która projektuje usługi i innowacje. Z jej pomocą przygotowaliśmy pytania do testu dopasowania, określiliśmy wagi pytań i poziomy zgodności kandydatów. 

MVP, które przygotowaliśmy zostało przetestowane przez kandydatów, a wyniki ewaluacji prowadzone przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia” pokazały, że to wszystko może się udać. Teraz szukamy wsparcia, by przeprowadzić badania, zorganizować pilotaż i w pełni rozwinąć skrzydła.

Jesteśmy laureatami konkursu Think Big: Grow Smarter w kategorii Think Social.

THINK BIG to program UPC Polska wspierający przedsiębiorców rozwijających się w oparciu o nowe technologie oraz innowatorów społecznych, przyczyniających się do rozwoju ekosystemu innowacji w Polsce. Oficjalny patronat nad programem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

zdalniacy-10

Podoba Ci się nasz pomysł?
Pomóż nam!