fbpx Skip to content

Poszukujemy członków zespołów działów HR, managerów, rekruterów i innych pracowników, którzy są częścią procesu zatrudniania pracowników, by odpowiedzieli na nasze pytania w ankiecie badającej perspektywę pracodawcy w zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnością. Pomożecie? No pewnie, że pomożecie.

Najbardziej zależy nam na zdaniu tych, którzy uczestniczą w procesie rekrutacji, prowadzą rozmowy kwalifikacyjne lub zajmują się pracownikami zaraz po ich zatrudnieniu. Krótko mówiąc – chcemy lepiej poznać branżę HR w Polsce, by stworzyć skuteczne narzędzie Zdalniacy.

 

O co w tym wszystkim chodzi?

Agencja Leżę i Pracuję stworzyła własną metodę zatrudniania, onboardingu (wprowadzania pracownika w jego nowe obowiązki) oraz pracy zdalnej osób z niepełnosprawnością ruchową. Nasze doświadczenie i sukcesy w rozwoju pracowników, pozwoliły myśleć o skalowaniu tego pomysłu. Efektem tych działań jest startup Zdalniacy –  sposób na skuteczną i komfortową rekrutację do pracy zdalnej osób z niepełnosprawnością ruchową. To platforma, która będzie umożliwiała sprytne połączenie rekruterów i kandydatów na pracowników.

 

Po co nam ta ankieta?

Platforma to część zaprojektowanej przez nas usługi – bo tak właśnie patrzymy na ten proces. Żeby nasz pomysł okazał się skuteczny, trafiony i dobrze zaprojektowany, musimy poznać różne perspektywy użytkowników, a wśród nich dwie najważniejsze – kandydata na pracownika (to już zrobiliśmy) i pracodawcy, rekrutera. I tym drugim właśnie w tej chwili się zajmujemy.

Żeby lepiej zrozumieć branżę HR i gotowość organizacji do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, przygotowaliśmy ankietę, w której prosimy o odpowiedzi na pytania w kilku grupach tematycznych. Znajdziecie tam pytania o zagadnienia dotyczące samego procesu rekrutacji w Wasze organizacji, ale także jej kultury, pracy zdalnej czy technologii, z których korzystacie.

Nie wszystkie pytania dotyczą osób z niepełnosprawnościami, więc jeśli nie macie takich doświadczeń – bez obaw! Wasze odpowiedzi też będą dla nas cenne.

Ankieta jest rozbudowana, wiemy, ale to właśnie pozwoli nam naprawdę lepiej zrozumieć, co jest dla Was ważne i pogłębić najważniejsze wątki podczas kolejnego etapu – badań jakościowych, które przeprowadzimy z przedstawicielami różnych organizacji.

Wypełnij ankietę.

 

Jaki będzie efekt końcowy? Opracujemy raport.

Efektem końcowym naszych dociekań będzie raport o perspektywie pracodawców na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami oraz o nowych technologiach w aktywizacji zawodowej OzN.

Tak jak wspominaliśmy – to perspektywa pracodawcy jest w tej chwili dla nas kluczowa. Zdajemy sobie sprawę, że bez wsparcia pracodawców, bez znalezienia odpowiedzi na ich potrzeby, bez zidentyfikowania realnej wartości dodanej z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami… nic się nie zmieni, a większość działań w tym obszarze nadal będzie miało tylko i wyłącznie wymiar wizerunkowy.

Naszą misją jest odczarowywanie niepełnosprawności, promowanie osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy oraz innowacji technologicznych i społecznych, które mogą być wyzwalaczem zmiany. W raporcie opiszemy organizacje, które już zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami oraz te, które tego nie robią – jaka jest między nimi różnica? Skupimy się też na kulturze organizacji i poznamy perspektywę samego rekrutera. 

Sami widzicie – bez Waszej pomocy to po prostu nie będzie możliwe! Dlatego raz jeszcze bardzo prosimy o chwilkę Waszego czasu i odpowiedzi na postawione przez nas pytania. 

Obiecujemy, że przysłużą się dobrej sprawie! Sprawdź!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *