fbpx Skip to content

W czasie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa jednymi z najbardziej pożądanych narzędzi w internecie stały się te umożliwiające grupowe rozmowy wideo. Nie umknęło to również uwadze Facebooka, który udostępnił nową funkcjonalność – Messenger Rooms.

 

Messenger Rooms – grupowe konwersacje na Facebooku

Nawet 700 milionów kont, a więc użytkowników bierze udział w wideorozmowach na Messengerze oraz WhatsApp’ie każdego dnia. W związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią codziennie zyskują coraz większą popularność. Są formą kontaktu z rodziną i znajomymi oraz niezbędnym elementem telepracy, podczas kontaktu z pracodawcą i pracownikami.

Nowe rozwiązanie amerykańskiego giganta o nazwie Messenger Rooms umożliwia prowadzenie grupowych konwersacji z udziałem nawet 50 osób, bez ograniczeń czasowych. W przeciwieństwie do dotychczasowej polityki portalu Marka Zuckerberga narzędzie to nie wymaga od użytkownika posiadania konta na Facebooku, ani w usłudze Messenger. Wystarczy jedynie otrzymać zaproszenie do udziału w wideokonferencji, kliknąć wygenerowany wcześniej link i dołączyć do rozmowy w wirtualnym pokoju. 


Bezpieczeństwo oraz prywatność

Jedną z głównych zalet aplikacji ma być kontrola administratora nad wirtualnym pokojem podczas konferencji. To administrator ma decydować o możliwości zamknięcia pokoju. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet osoby, które otrzymały wcześniej zaproszenie lub link, nie będą mogły wziąć udziału w wideorozmowie.

Ponadto administrator będzie mieć możliwość usunięcia dowolnej osoby podczas wideokonferencji. Nastąpi wtedy automatyczne zamknięcie pokoju. Warto wiedzieć, że każdy użytkownik będzie mógł również opuścić konferencję w dowolnym momencie (nawet jeżeli pokój będzie zamknięty) oraz zgłaszać naruszenia do administracji serwisu.

 

Sztuczna inteligencja AR w usłudze Messenger Rooms

Zgodnie z informacją przekazaną przez przedstawicieli Facebooka, wszystkie wirtualne pokoje usługi Messenger Rooms, będą miały wciągające 360-stopniowe tła oraz nakładki. Przeniosą one użytkowników do pięknych i kultowych przestrzeni, od plaży po luksusowe apartamenty na wodzie, które zostały zaprojektowane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji AR. Ponadto aplikacja zawierać będzie 14 nowych filtrów aparatu. Dzięki nim jakość oświetlenia będzie jeszcze lepsza – umożliwi rozjaśnienie przestrzeni i twarzy użytkowników. 

W tym tygodniu Messenger Rooms został udostępniony również użytkownikom w Polsce. Korzystaliście już? Jak wrażenia?

 

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *