fbpx Skip to content

Choć internet jest powszechnie dostępny nie dłużej niż 15 lat, to jednak nie wyobrażamy sobie już bez niego życia. Dostęp online jest ważnym elementem naszej codzienności, a obecna izolacja sprawia, że to właściwie niezbędne. Wraz z pojawieniem i rozwojem pandemii koronawirusa (COVID-19) zapotrzebowanie na usługi internetowe oraz ilość wyszukiwanych informacji jeszcze bardziej wzrosły. Słupki aktywności użytkowników w sieci i w social mediach poszybowały wysoko w górę, wydłużył się również nasz czas aktywności online. Dlatego jeśli wciąż odkładałeś zbudowanie dla swojej organizacji strony internetowej na “wieczne później”, to teraz powinieneś działać. Bo nasze życie – społeczne, konsumpcyjne, zawodowe – na jakiś czas przeniosło się do świata online.

Dlaczego strona internetowa jest Ci teraz potrzebna?

Jeżeli zastanawiasz się, jak wzmocnić swój biznes w tych niepewnych okolicznościach, to odpowiedzią, której szukasz, może być odpowiednio zoptymalizowana strona internetowa. 

W ramach szybkiego przypomnienia – strona www może pełnić kilka ważnych funkcji:

 • najlepszej i najbardziej widocznej wizytówki – przedstawiającej firmę i jej zakres działalności, 
 • baneru reklamowego – wyobraź sobie baner reklamowy, którego treść może docierać do dowolnie zdefiniowanego przez Ciebie klienta, 
 • może być także Twoim sklepem, w którym możesz w relatywnie tani sposób przedstawić całą swoją ofertę oraz być w ciągłym kontakcie
  z klientem.      

Nowoczesna, wygodna i funkcjonalna strona przede wszystkim zapewnia lepsze wyniki w wyszukiwarkach. A jeżeli pełni także funkcje sklepu – więcej pieniędzy z dokonanych transakcji zostaje w naszej kieszeni (posiadając własny sklep internetowy, nie płacimy prowizji dla pośredników!). Strona www umożliwia nam także stworzenie najbardziej komfortowych warunków do komunikacji z klientem. Dzięki podpięciu darmowych narzędzi analitycznych, możemy na bieżąco śledzić kto, w jakich godzinach i w jaki sposób wszedł na naszą stronę. A korzystając z dostępu do CMS (system zarządzania treścią), jesteśmy w stanie na bieżąco modyfikować treści na naszej stronie, co daje właściwie nieograniczone możliwości w tworzeniu kampanii reklamowych oraz integracji z social mediami. Wszystkie te działania sprawiają, że własna strona www buduje długotrwałe zaufanie wśród naszych klientów. Stajemy się
w ich oczach wiarygodni i profesjonalni.

Jak stworzyć skuteczną stronę internetową?

Drugim pytaniem, które na pewno sobie zadajesz, jest to, jak sprawić, by spośród milionów stron, klient zapamiętał i polubił – jak już na nią trafi – właśnie Twoją stronę internetową?

Użytkownik internetu przegląda internet – jakkolwiek zabawnie nie brzmiałoby to powiedzenie, prawdą jest, że przeglądając internet, niewiele czytamy. Zwykle szybko skanujemy treści wzrokiem, oczekujemy ekspresowych trafnych wyników i przystępnych odpowiedzi na nasze pytania. Jeśli  potrzebnej nam informacji nie znajdziemy szybko – wychodzimy i szukamy dalej. Jeśli to, czego szukamy nie pojawi się maksymalnie na drugiej stronie wyszukiwań Google, zapewne nigdy do tego nie dotrzemy. Dlatego tak ważne jest, by strona www była miejscem, do którego użytkownik łatwo dotrze. A już w czasie pierwszej wizyty bez problemów znajdzie informacje, których akurat szuka. 

To wszystko zapewnić może tylko strona, która jest odpowiednio zaprojektowana. To znaczy, że architektura strony www jest zoptymalizowana pod kątem użyteczności oraz spójności. Warto też zadbać o stronę wizualną – nasz mózg przyswaja obrazy znacznie szybciej i chętniej, niż słowa. 

Podsumowując, własna strona www pomoże Twojej firmie:

 • podnieść prestiż firmy/marki – zapewniając większą rozpoznawalność i konkurencyjność,
 • ułatwi pozyskiwanie nowych klientów oraz utrzymanie obecnych,
 • pomoże wzbudzić zaufanie klienta i jego chęć pozostania na dłużej z firmą/marką,
 • stanowi doskonałe medium reklamowe, a zgodność ze standardami Google daje lepsze pozycje w rankingach wyszukiwarki oraz da solidną podstawę pod reklamy naszych usług,
 • doskonale uzupełnia prowadzone social media,
 • dzięki responsywności, treści zawarte na stronie są dostępne na każdym urządzeniu,
 • strona www to brak ograniczeń geograficznych. Twoim odbiorcą lub klientem może być każda osoba, która posiada dostęp do internetu.

Jest więc wiele powodów, by jak najszybciej zadbać o swoją stronę internetową. Jeśli nie wiesz od czego zacząć,  chętnie Ci w tym pomożemy! Przeprowadzimy Cię przez cały proces powstawania strony internetowej. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zupełnie nowej strony, czy szukasz wsparcia w dostosowaniu treści i optymalizacji już istniejącej. Stworzyliśmy (i tworzymy) wiele stron. Przykłady naszych realizacji możesz zobaczyć tutaj: dorsanis.com, mieszkanieplus.gov.pl, e-pgf.pl, hellofuture.pl.

Żyjemy w czasach, w których firma, której nie ma w sieci – nie istnieje. Dlatego nie czekaj i już dziś daj nową szansę swojemu biznesowi.

Skontaktuj się z nami