Jak to się stało?

Na początku były rozmowy Artura i Majki: o tym, że można pracować z domu, a technologie takiej pracy sprzyjają. O tym, że można mieć ciekawą pracę i robić naprawdę sensowne rzeczy!

Decyzja zapadła. Pomysły, wizje trzeba było zmienić w konkretne działanie!

Założyliśmy Fundację, bo osób takich jak Artur jest więcej. Zaczęliśmy w trzyosobowym składzie. Dzisiaj Leżę i Pracuję tworzy 13 osób.

Co robimy?

Dajemy doświadczenia, które zmieniają życie – osób z niepełnosprawnością ruchową i tych, którzy są w ich bliższym lub dalszym otoczeniu.

Praca to jedno. Zmienianie otoczenia – drugie. Staramy się mówić głośno o niepełnosprawności i przełamywać utrwalone – często krzywdzące – stereotypy. Działamy edukacyjnie, organizując szkolenia, spotkania poświęcone życiu osób niepełnosprawnych. Tłumaczymy jak się zachowywać w towarzystwie takich osób. Udzielamy wywiadów w mediach opowiadając o codziennych wyzwaniach i sukcesach. Wspieramy przedsiębiorców społecznych i tych, którzy chcą zatrudniać osoby z niepełnosprawnością ruchową. W ten sposób zmieniamy społeczeństwo i jego postrzeganie niepełnosprawności!

Polepszamy jakość życia osób z niepełnosprawnością ruchową poprzez godną, dostosowaną do możliwości pracę.

Pomysł, który pojawił się na początku znajomości Majki i Artura ewoluuje. Bo prawdopodobnie niewielu sprawdziło możliwości pracy osób z niepełnosprawnością ruchową w praktyce, w marketingu. Cały czas odkrywamy nowe możliwości, ale również ograniczenia. Podchodząc elastycznie do kwestii obowiązków i mając cały czas na względzie dobro osób pracujących w Leżę i Pracuję – dajemy satysfakcję, możliwość rozwoju, relacje, zarobki. To, czego każda osoba, może doświadczać w pracy. 

Ze szczegółowym statutem Fundacji Leżę i Pracuję możesz zapoznać się tu:

To naprawdę działa!

Nasze działania są kreowane w zależności od potrzeb, pomysłów.

Przecieramy ścieżkę zatrudniania osób z niepełnosprawnością – pojawia się wiele niuansów, które decydują o komforcie pracy, wykonywaniu zadań, zatrudnieniu. Dzielimy się tą wiedzą z innymi pracodawcami. Stworzyliśmy zestaw dedykowanych instrukcji, dzięki którym zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością ruchową może stać się prostsze – > zatrudnijwozkersa.pl

Prowadzimy prelekcje w zakładach pracy, szkołach poświęcone pracy osób niepełnosprawnych i savoir vivru. Już wkrótce ruszamy z autorskim projektem Tour de School.

Pomysł na Wheelkathon narodził się w kreatywnych głowach osób z zespołu Leżę i Pracuję. Wheelchair to wózek inwalidzki. Hackhaton to wydarzenie, na którym puścić wodze fantazji i umiejętności mogą programiści i nie tylko. Teraz łączymy te dwa światy i zapraszamy Was do udziału w maratonie innowacji, którego celem jest szukanie rozwiązań ułatwiających pracę zdalną osobom z niepełnosprawnościami.

Podoba Ci się to, co robimy? Wesprzyj nas!