Co zyskujesz?

Audyt wyposaży Cię w wiedzę na temat tego, jakie elementy należałoby poprawić, by portal był zgodny ze standardem WCAG 2.1 oraz spełniał wymogi określone w ustawie o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Przełamujesz bariery w Internecie – nie wykluczasz!

Przełamujesz bariery w Internecie – nie wykluczasz!

Google wyżej pozycjonuje strony internetowe, które są dostępny cyfrowo. To może pomóc twojej organizacji!

Google wyżej pozycjonuje strony internetowe, które są dostępny cyfrowo. To może pomóc twojej organizacji!

Budujesz pozytywny wizerunek organizacji, która stawia na inkluzywność!

Budujesz pozytywny wizerunek organizacji, która stawia na inkluzywność!

Jak wygląda raport audytu dostępności strony?

Audyt dostępności kończy się raportem, który zawiera:

  1. ogólną ocenę dostępności i zgodności ze standardem WCAG 2.1,
  2. priorytetową listę problemów, które należy rozwiązywać,
  3. dokładny plan działań poprawiających dostępność, szczegółowe informacje na temat zgodności z każdym kryterium.
Infografika przedstawiająca osobę przed monitorem, na którym jest wykres

Jak pracujemy?

  • 1. Oferta
  • 2. Audyt
  • 3. Raport

Skontaktuj się z nami

Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub jesteś zainteresowany współpracą — zadzwoń do nas lub wypełnij formularz. Przygotujemy indywidualną wycenę.






    Chcesz wiedzieć więcej?

    Dostępność cyfrowa to cecha produktów cyfrowych, takich jak strony internetowe, aplikacje mobilne, dokumenty elektroniczne czy posty na Facebooku, która sprawia, że mogą z nich korzystać m.in. osoby z niepełnosprawnościami, osoby starsze ale też inni użytkownicy narażeni na wykluczenia cyfrowe np. z uwagi na posiadanie oprogramowania czy sprzętu starej klasy.

    WCAG to inaczej Web Content Accessibility Guidelines, czyli wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych. Obecnie obowiązująca wersja to 2.1 (wcześniejsze to np. 1.0 i 2.0) Wytyczne te wyjaśniają, jak tworzyć m.in. strony internetowe oraz aplikacje, by udostępnić je na przykład osobom z różnymi dysfunkcjami (np. wzroku, słuchu), jak również seniorom, czy osobom narażonym na wykluczenia cyfrowe.

    Treści, które są niedostępne — wykluczają. Treści, które są dostępne to krok w kierunku wyrównywania szans, poprzez umożliwienie korzystania z zasobów Internetu każdemu, bez względu na wiek, poziom sprawności czy oprogramowanie lub sprzęt, z którego korzysta.

    W tym celu możesz zlecić nam wykonanie audytu dostępności Twojego serwisu internetowego. Zyskujesz pewność, że wszystkie elementy zostaną sprawdzone pod kątem standardu WCAG 2.1 i ustawy o dostępności cyfrowej. Efektem audytu jest raport, który zawiera szczegółowe informacje na temat zgodności z każdym kryterium oraz gotowe rozwiązania w przypadku ich braku.

    Od 2019 r. w Polsce obowiązują przepisy, które regulują obowiązki dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

    Przyjęcie Europejskiego Aktu o Dostępności dotyczy również tych organizacji pozarządowych, które prowadzą działalność na rzecz ochrony i promocji zdrowia, osób z niepełnosprawnościami oraz w wieku emerytalnym. Na wdrożenie unijnych przepisów dotyczących dostępności serwisów internetowych mamy czas do końca czerwca 2022 roku. W bliskiej przyszłości zmiany będą obejmowały też sektor prywatny.

    Deklaracja dostępności informuje użytkowników o różnorodnych potrzebach, o rozwiązaniach, ale też problemach, jakie spotkają na stronie internetowej lub aplikacji.

    Zastanawiasz się, po co powinno się umieszczać Deklarację Dostępności?/czy w ogóle warto? Już odpowiadamy! Deklaracja Dostępności musi być dostępna cyfrowo, nawet jeśli strona internetowa nie spełnia wymogów dostępności. Opublikowanie deklaracji w sposób niedostępny dla użytkowników, dla których jest przeznaczona — mija się z celem. W szczególności powinna być stworzona w pełni zrozumiałym, nietechnicznym językiem.

    Infografika przedstawiająca osobę zastanawiającą się przed laptopem